Na ethereum miner vzrůstají vyšší nároky

Na ethereum miner vzrůstají vyšší nároky

Není to tak dávno, kdy skutečný převrat v kryptoměně přinesl bitcoin. Po něm přichází ve známost další coin, pod názvem ethereum, leckdy je označován zkratkou ETH. Tato kryptoměna má také svoji hodnotu a je ji možné směnit za ostatní měny. Případně s ní platit různé poplatky za transakce, které se provádějí v síti. Dále ji lze použít na odměňování uzlů za vykonání výpočtů, kterým se říká smart kontrakty. Podstatný rozdíl je v tom, že se nejedná jako v případě bitcoinu o deflační měnu, ale používá se jako druh paliva na zajištění chodu sítě. To je jeden z důvodů, proč se těžba ethereum stává atraktivnější a žádanější. Ovšem s tím rostou nároky na těžbu a stává se rok od roku obtížnější a pomalejší.

ethereum

Těžba je dostupnější, než u velkého bratra bitcoinu

Ačkoliv na ethereum miner vznikají větší nároky, nepotřebuje k těžbě speciální zařízení, které je nutné u bitcoinů. Postačí GPU miner neboli silné grafické počítačové karty. Ty se dají poskládat do tak zvaného mining rigu. Tak by mohla vzniknout sestava, která by byla speciálně postavená pro těžbu. Samozřejmě každý, kdo je odhodlaný získat více této digitální měny, by mohl pouvažovat o vstupu do některého sdružení těžařů. Nejčastěji se takovému sdružení říká mining pool a vstup do něj zaručeně zvýší efektivitu těžby. Poslední měsíce se díky velkému zájmu a růstu uvažuje o uvedení do provozu podobného zařízení jako je potřeba u bitcoinů, ovšem pak je logické, že pořizovací náklady budou podstatně vyšší.

crypto

Těžební výkon se dá snadno vypočítat

Pokud máte pocit, že se těžba této krytoměny nevyplatí, možná by vás o tom mohla přesvědčit ethereum kalkulačka, která skutečně potvrzuje jeho obrovský potenciál. Za poslední roky totiž vylétla jeho hodnota jako střela. Kalkulačka vypočítá čistý zisk z těžby na základě výpočetní síly a ceny za elektřinu.
Ethereum se musí také někam bezpečně uložit. Určitě je nutné pro takový poklad pořídit bezpečné úložiště a to jsou nejlépe hardwarové peněženky. Působí na stejném principu jako softwarové, ale uchovávají daleko bezpečněji soukromé klíče. Navíc jsou dokonale chráněny proti počítačovým virům a útoků hackerů.

Comments are closed.