Zahrada je vizitkou majitele domu

Zahrada je vizitkou majitele domu

Každý majitel zahrádky si chce jistě ten svůj malý ráj vychutnat co nejlépe. Člověk se většinu roku pachtí, aby byla jeho zeleň ta nejkrásnější, pobíhá se sekačkou ve snaze vytvořit dokonalý anglický trávník, ošetřuje ovocné stromky i okrasné květiny. A to si zaslouží odměnu. Jakou? Přeci moci se pokochat svým dílem. Jen si představte, jak si v teplém jarním nebo letním dnu uvaříte voňavou kávu a s oblíbenou knihou usednete do stínu některého z těch vámi opečovávaných stromů. Co může být pro vaši unavenou duši lepší vzpruhou?

terasa

  • Udržované a krásně opečovávané zahrádce bude určitě slušet také právě pro tento účel vkusný zahradní nábytek.

Nežli se rozhodneme ke koupi, měli bychom mít na paměti několik důležitých zásad.

  1. Tou první je určitě rozsah celé soupravy.
    • Bude to oáza klidu, která má sloužit jen pro naši potřebu, a nikoho jiného do tohoto ráje nebudeme chtít pustit, nebo počítáme s občasnou párty, na kterou si pozveme hosty?
  2. Dalším kritériem je také to, jestli máme dostatečný prostor pro zimní uskladnění.
    • Pokud jsme tímto limitováni, pak bude jistě vhodnější volit sestavy trochu jednodušší.

Důležité je vhodné uskladnění

V případě, že s místem není v žádném ohledu problém, nebudeme zbytečně skromní a dopřejeme si široké židle, dlouhé lavice a dostatečně pevný stůl. Získáme tak potřebný prostor pro naše kulinářské kreace, kterými budeme moci oslnit své návštěvy.

  • Skladovací prostory, do kterých na zimu náš nábytek uklidíme, by měly být nejlépe garážového typu.
  • Nedoporučují se tedy příliš teplé místnosti. Je ale dobré, pokud jsou větrané.

domek

Po zimním uskladnění by se měly zkontrolovat všechny součásti, abychom při prvním jarním posezení neskončili na zemi. Dřevo je materiál, který neustále pracuje a proto je docela možné, že se povolí šrouby. Utažení se doporučuje i před zimním uskladněním.

Comments are closed.